Głośne czytanie w Olbrachtowie

Promując kampanie czytania oraz wspierając Fundację ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom, biblioteka w Olbrachtowie zorganizowała spotkania z najmłodszymi mieszkańcami Gminy Żary.

Akcja czytelnicza odbyła się w poniedziałek, środę i piątek. Bibliotekarz odwiedził przedszkole w  Olbrachtowie i przyjął w swojej placówce oddziały przedszkolne oraz pierwszą klasę Szkoły Podstawowej.  Podczas głośnego czytania dzieci zapoznały się z książką Grzegorza Kasdepke „Wczoraj, Dzisiaj, Jutro” oraz tytułami serii „Ciekawe dlaczego …”. Grupa z przedszkola odpowiadała na pytania o lesie, drzewie i roślinności oraz oglądała przedmioty, które wykonane są z drewna.

Głośne czytanie daje dzieciom szansę na lepszy rozwój, pozwala skupić uwagę, a  także wzbudzić zainteresowanie książką oraz poszerzyć wiedzę w wielu dziedzinach życia.

Cytując Carlosa Ruiza Zafon „Czytać to bardziej żyć, to żyć intensywniej” zachęcam do codziennej 20  minutowej lektury. Sprawmy … by czytanie stało się przyjemnością obcowania z literaturą i  wartościową formą spędzenia czasu z naszym dzieckiem.

Nie przegap!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *