LENA FEMLAK – książki, marzenia, konie – spotkanie autorskie.

OD NITKI SŁOWA DO KŁĘBKA KSIĄŻKI.
09.02.2024r w świetlicy w Drożkowie miało miejsce spotkanie z debiutującą, młodziutką autorką Leną Femlak. Nastolatka wydała swoją pierwszą książkę dla młodzieży, pt. „Our common path.” Nie jest to pierwsza próba pisarska, ponieważ nastolatka od dłuższego czasu dzieli się swoimi opowiadaniami na popularnym portalu pisarskim wattpad i doczekała się tam już sporego grona wiernych obserwatorów i czytelników.
Z autorką rozmawiała inna autorka Katarzyna Zychla. Pisanie nie jest jedyną pasją Leny. Jak sama zdradziła, uwielbia czytać, a jej niewątpliwą pasją są również konie i śpiewanie.
Poza tym, to niezwykle skromna i przesympatyczna osoba, szczerze potwierdzająca, że jest idealistką, która wierzy w przyjaźń, w dobro. „Our common path” to odważny krok, by rozwijać nadal swoją pasję, szkolić warsztat, sięgać po nowe inspiracje i mierzyć się z opinią czytelników. Lena jest na to gotowa i nie zamierza osiąść na laurach. 🙂
Nie sposób nie zauważyć, że w tej wyjątkowej chwili towarzyszyli Lenie Rodzice i przyjaciele oraz licznie obecni mieszkańcy Drożkowa. Piękna oprawa sali (tu należą się serdeczne podziękowania Radzie Sołeckiej, Stowarzyszeniu „Diabolinki”, Kołu Gospodyń Wiejskich, a także GBP z/s w Bieniowie – Filia w Drożkowie), atmosfera, wystrój sali – wszystko pięknie harmonizowało z celem spotkania, lecz najważniejsza była oczywiście Autorka i jej pierwsza książka.
Dyrektor GBP Żary z siedzibą w Bieniowie, Jagoda Bakalarska, powitała przybyłych na ten wyjątkowy wieczór gości, a także zakończyła spotkanie, podsumowując jego cel oraz debiut Leny.
Swoją obecnością zaszczycili nas również: Wójt Gminy Żary – Leszek Mrożek, Radni Gminy Żary, Wacław Maciuszonek – przewodniczący Sejmiku Lubuskiego, Anna Kochanowska, Cezary Rewaj, Grzegorz Moliński ze Stowarzyszenia: „Najpiękniejsza wieś Mirostowice Dolne 2012”.
Wieczór taki jak ten potwierdza, że nie tylko warto czytać książki – warto mieć pasję, przelewać na papier emocje, wyznaczając sobie cele i spełniać marzenia – nie tracąc wrażliwości na otaczający świat, na człowieka obok. I mimo wszystko wierzyć w dobro, przyjaźń i miłość.
Z pewnością dla młodej Autorki było to ogromne i cenne przeżycie. Natomiast dla autorki z dużym dorobkiem literackim – Katarzyny Zychli wielka przyjemność i zaszczyt, bowiem jest jedną z osób, które wspierają i będą wspierać Lenę w tym, by z nitki słowa powstał kłębek książki 🙂
Powodzenia Leno!

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *