Spotkania z pasją

W poniedziałek i we wtorek  3 i 4 grudnia biblioteki w Sieniawie Żarskiej, Grabiku, Mirostowicach Dolnych, Olbrachtowie i w Lubanicach miały zaszczyt gościć sympatycznego, wspaniałego człowieka Sebastiana Bielaka. Nasz gość z zamiłowania jest przyrodnikiem, podróżnikiem, fotografem. Podczas spotkań z młodzieżą i z dorosłymi czytelnikami opowiedział o podróży swojego życia jakim była wyprawa na Alaskę oraz o Narodowym Parku Biebrzańskim.
Jak sam stwierdził: „Alaska dla przyrodników jest to raj na Ziemi”. Pobyt na Alasce, który trwał 3 m-ce wiązał się ze stażem naukowym. Z bardzo dużym zainteresowaniem wysłuchaliśmy tej opowieści jak również obejrzeliśmy wspaniałe zdjęcia.
Ciekawostki z podróży, opis tamtejszej przyrody oraz ludzi zamieszkujących ten stan można znaleźć w najnowszej książce Pana Sebastiana „Po bezdrożach Alaski”.
Podczas slajdowiska o Dolinie Biebrzy natomiast Pan Sebastian pokazał nam jak piękna jest przyroda w Polsce.  Młodzież była zachwycona, a po spotkaniu pytaniom nie było końca.
dav
dav
dig
dig

IMG_0310 IMG_0321 IMG_0322

Nie przegap!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *