DKK w Olbrachtowie

Jesień astronomiczna i kalendarzowa w tym roku wyjątkowo przypadła na ten sam termin tj. 23  września, toteż przedszkolaki z przedszkola w Olbrachtowie rozpoczęły poszukiwania tropów tej pięknej pory roku. Po dwóch dniach były już gotowe do dyskusji nad książką Marcina Przewoźniaka „Agatka na tropach jesieni”.

Uczestnicy DKK opowiedzieli jakie zmartwienie miała główna bohaterka bajki. Po oglądnięciu ilustracji w książeczce dzieci bez problemu wskazały ślady jesieni. Podczas spotkania, mimo iż na jego początku pięknie świeciło słońce, zaczął padać deszcz, co było potwierdzeniem, że jesień jest deszczową i zmienną porą roku. Na koniec maluchy wraz z bibliotekarzem i przedszkolanką zatańczyły piosenkę „Kolorowe liście”.

„Agatka na tropach jesieni” to jedna z książek serii o Agatce. Bajeczka pomaga poznawać świat i rozwija wyobraźnię. Znajdziemy w niej odpowiedź na wiele dziecięcych pytań. W tej książeczce dzięki pięknym ilustracjom Zbigniewa Dobosza najmłodsi mogą wyszukać znaków jesieni.

Marcin Przewoźniak w piękny sposób opowiedział przygodę głównej bohaterki, która chciała wziąć udział w konkursie na poszukiwanie pierwszych śladów zmieniającej się pory roku. Zmartwiona, że nie uda jej się znaleźć żadnego tropu w akcję zaangażowała swojego psa. Wraz z Frotkiem ubrana w kalosze i płaszcz przeciwdeszczowy wyrusza na wielkie poszukiwania, które przynoszą zamierzone efekty.

Autor książki przystępnym językiem opisał jesienne walory: szeleszczące wielobarwne liście, przecudne krajobrazy, rześkie powietrze oraz zbieranie kasztanów. Nie zapomniał również o deszczu, ciemnoszarych chmurach i wietrze, a także wiewiórce robiącej zapasy na zimę oraz spadających kasztanach, z których można robić cudne ozdoby.   

  

Nie przegap!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *