Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek

„Program Wieloletni „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” na lata 2016-2020 został ustanowiony Uchwałą nr 180/2015 Rady Ministrów z dnia 6 października 2015 r. Celem Programu jest poprawa stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmocnienie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Program składa się z 3 priorytetów. Operatorem Priorytetu 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych jest Biblioteka Narodowa”.

Nasza biblioteka z tego programu otrzymała 8645 zł. Pieniądze te zostaną wydane na książki w formie papierowej.

Każda filia otrzyma nowości według złożonych przez pracowników propozycji zakupu.

Zapraszamy do odwiedzenia nas 🙂

logo BN bn_logo_2