Noc Bibliotek w gminie Żary

To była ciepła noc w naszej gminie i w naszych bibliotekach. W kilku bibliotekach jednocześnie mieliśmy Noc Bibliotek. Do zabawy włączyły się filie w Mirostowicach Dolnych, Drożkowie, Sieniawie Żarskiej i Bieniowie.

Wszędzie było gwarno, interesująco, inspirująco i wszędzie niepowtarzalnie.

Mirostowice Dolne to odrobina historii, harcerze w mundurach, przewodnik po Mirostowicach, ognisko i spacer wieczorową porą. Ważnym punktem wieczoru był wspaniały tort, który z wielką starannością podzieliła dyrektorka biblioteki.

Jednocześnie odbył się tam,  II Turniej Brydża Sportowego o Puchar Dyrektora GBP. Na turniej przybyło 12 par. Rywalizacja była zacięta, a wyniki bardzo zbliżone, rozegrano 9 rund po 3 rozdania. Turniej wygrała para mieszana Kołodziejczak-Góra. O oczko mniej mieli Dąbek-Wytrychowski, a na najniższym stopniu podium znaleźli się: Kubies-Beyga.

Sieniawa to ognisko z pieczeniem kiełbasek, grą na gitarze i wspólny śpiew. To dużo ruchu na świeżym powietrzu i nocne powroty do domu.

Bieniów to gry i zabawy umysłowe oraz wspólne oglądanie filmu z Nocy Bibliotek „Tarapaty”.

Drożków to zajęcia plastyczne i nocne Polaków rozmowy.

Jak widać było dużo i ciekawie. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. A że było ciekawie najlepiej świadczą o tym pytania, kiedy znowu będzie taka noc…

IMG_20180609_170739 IMG_20180609_170847 (1) IMG_20180609_210734 (1)

Nie przegap!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *