WYPOŻYCZ KSIĄŻKĘ UKRAIŃSKIM DZIECIOM – W NASZYCH BIBLIOTEKACH

Wszystkie nasze biblioteki (…) biorą udział w projekcie: „Podaruj książkę ukraińskim dzieciom”, realizowanym wspólnie przez Fundację Metropolia Dzieci i Instytut Książki. Celem projektu jest zapewnienie dostępu do literatury w języku ojczystym uchodźcom z Ukrainy, którzy w Polsce znaleźli swój nowy dom. W ramach projektu, w bibliotece zostanie wyodrębniona półka / półki z książkami w języku ukraińskim, co mamy nadzieję, pozwoli ich odbiorcom poczuć się częścią czytelniczej społeczności.
Projekt jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu osób prywatnych (na portalu zrzutka.pl) oraz takich firm i instytucji jak: Fundacja Lotos, Fundacja Orlen, Fundacja PZU, Fundacja BGK im. J. K. Steczkowskiego, Fundacja Powszechnego Czytania, Wydawnictwo Media Rodzina, Insignis Media, Wydawnictwo SQN, Chełmska Szkoła Rocka, Linguacious i Avant Assessment, Agnieszka Andrzejczak i grupa Autorzy Książek Ukrainie. Patronat nad projektem objęli: Polskie Radio, Polska Sekcja IBBY, Czas Dzieci, Biblioteka Narodowa, Lustro Biblioteki. Dystrybucją książek zajęła się firma kurierska DPD.