ZAJĘCIA WAKACYJNE POD HASŁEM BIBLIOT,,EKO” W DROŻKOWIE I MIROSTOWIACH GÓRNYCH

Od 06.07. do 10.07.2020 roku w GBP w filiach bibliotecznych w Drożkowie i  Mirostowicach Górnych odbyły się zajęcia wakacyjne pod hasłem „ BibliotEko”.

Tematem przewodnim zajęć było „ Kto środowisko swe szanuje , ten śmieci segreguje”. Pani Bibliotekarka przebrana za planetę Ziemię pokazała dzieciom, jak wygląda życie  w zaśmieconym świecie. Uczestnicy zajęć zgodnie stwierdzili, że wolą segregować śmieci i żyć w czystym i zadbanym środowisku. W ramach strategii Rozwoju Gminy Żary na lata 2021- 2030 dzieci na zajęciach w Bibliotece pisały swoje pomysły , jak widzą swoją miejscowość w najbliższej przyszłości. W ramach zajęć plastycznych dziewczynki zrobiły ekologiczne lornetki i dostały odznakę w kształcie listka z napisem „ Jestem Eko z Biblioteką”.