IX Gminne Sympozjum Małego Czytelnika

W bibliotece w Grabiku po raz dziewiąty odbyło się Gminne Sympozjum Małego Czytelnika. W tym roku tematem spotkania były Węgry, gdyż rok 2017 ogłoszono „Rokiem Węgierskim”. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas 4-6 z czterech gminnych szkół podstawowych wraz z nauczycielami-opiekunami. Wśród gości zaproszonych była Pani Danuta Semenków, dyrektor Zespołu Szkół w Grabiku, Pani Ewa Tyburska-Ogorzałek, z-ca Dyrektora ZS w Grabiku, reprezentacja Koła Gospodyń Wiejskich w  Grabiku. Spotkanie rozpoczęli uczniowie ZS w Grabiku Jakub Kisielewicz, Maciej Olbryś, Szymon Morawski oraz Weronika Flaga, przygotowani przez Mariusza Pękalę. Opowiedzieli o historii Węgier z elementami polskimi. Jako drudzy zaprezentowali się Amelia Brzezek, Amelia Sendrowicz oraz Amelia Werbowiecka, przygotowani przez Marię Kraśnicką. Uczniowie z Sieniawy Żarskiej wyjaśnili nam pochodzenie przysłowia „Polak, Węgier dwa bratanki i do szabli i do szklanki”. Tradycje węgierskie przedstawili reprezentanci Szkoły Podstawowej w Olbrachtowie, przygotowani przez Magdalenę Czarnecką – Czerniak, byli to Oliwia Mocydlarz, Wiktoria Śrutwa i Maja Terlecka. Na zakończenie po Węgrzech oprowadzili nas Jan Dominiak, Weronika Kumorek i Błażej Garbowski, przygotowani przez Katarzynę Dominiak ze szkoły w Lubanicach. Po bardzo ciekawych prezentacjach odbyło się otwarcie wystawy Michała Gralewskiego „Halló, itt Budapest”.

Na zakończenie nastąpiło rozdanie nagród i słodki poczęstunek. I tutaj organizatorzy bardzo dziękują sponsorom: Bank Spółdzielczy w Trzebielu, firma FIAMP, firma ALMAR (tort był piękny i pyszny), Nadleśnictwo Lipinki. Bardzo serdecznie dziękujemy także paniom z KGW w Grabiku, które jak zawsze upiekły pyszne ciasta.

P.S. Niestety z przyczyn technicznych nie posiadamy więcej zdjęć.

1-IMG_0166 2-IMG_0172

20170608_105939 20170608_105746 20170608_102703