NIE TYLKO DLA WIELBICIELI KOMIKSÓW

Któż nie pamięta pierwszego przeczytanego komiksu? Niewielkie ilustracje z „chmurkami” wypełnionymi tekstem, niejednego „uzależniły” na całe lata. 🙂 Inni po latach wracają do czytania i kolekcjonowania. Niektórzy próbują swoich sił w tworzeniu własnych komiksów. A my…
SERDECZNIE zapraszamy, nie tylko wielbicieli komiksów, do biblioteki w Mirostowicach Dolnych na interesującą wystawę pod hasłem: Talking Bubnles International Comics. Wystawa będzie otwarta od 07.03 do 08.04 2022.
Odrobinka historii 🙂
Przyjmuje się, że pierwszy komiks na świecie – “The Adventures of Obadiah Oldbuck” został opublikowany już w 1837 roku w Europie. Jego autor, Szwajcar Rudolphe Töpffer uznawany jest za twórcę gatunku. Komiks w języku angielskimi funkcjonuje pod różnymi nazwami: the picture story, comic strip, graphic novel, comic book.