TYDZIEŃ BIBLIOTEK – PASJE ROZMOWY SPOTKANIA

12.05.2022r  w Mirostowicach Dolnych miał miejsce  XVII Przegląd Pasji Twórczych Bibliotekarzy. W tym roku nadeszły do nas prace z Częstochowy, Warszawy, Lublina i kilku mniejszych miejscowości. Okazuje się, że bibliotekarze to nietuzinkowi ludzie, interesuje ich wszystko: film, muzyka, prace malarskie, robótki ręczne, pisanie książek i wierszy oraz gra w brydża.

Pasje są organizowane od 19 lat (z przerwą dwuletnią z powodu covida). Współorganizatorem są Biblioteki Gminy Żary oraz Miejska Biblioteka w Żarach. Na wystawę przybyli; radny Gminy Żary i sołtys Mirostowic Dolnych Zbigniew Witka, pani dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żarach Beata Kłębukowska, Krzysztof Cymach, Małgorzata Pawłowska, oraz bardzo uzdolnieni muzycznie: Piotr Pużak i Magdalena Broniecka, którzy uświetnili spotkanie występem wokalnym w lekkim tonie, przywołując niezapomniane wakacyjne hity: „Autostop”, „Bądź gotowy dziś do drogi”, „Krajka”, „Bieszczady” czy „Chwytaj dzień.” Przy takich nutach nietrudno było się rozmarzyć o wakacjach, podróżach, wspomnieć młodzieńcze wyprawy, gdzie „oczy poniosą”. Później udało nam się nawiązać kontakt za pomocą messengera z grupą bibliotekarzy z Piekar Śląskich, którzy utworzyli zespół śpiewaczy. To było spontaniczne spotkanie chociaż tylko on line. 

Podsumowując, spotkanie było niezwykle udane. Pozostaną miłe wspomnienia aż do… Następnego roku. Lecz okazji do międzybibliotecznych spotkań na pewno będzie więcej.

A dzień wcześniej był…

TORT U WÓJTA, PIĘKNE RÓŻE I PYSZNA KAWA

11.05. 2022 Pan wójt Leszek Mrożek ugościł nas dobrym słowem, dobrym tortem i podziękowaniem za naszą pracę. Była to dobra okazja, by porozmawiać o planach, działaniach poszczególnych bibliotek, pochwalić inicjatywę i kreatywność, oraz dać słowo zachęty na przyszłość, by dalsza współpraca rozwijała się równie dobrze jak dotychczas, a nawet lepiej.

Nie przegap!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *