DZIEŃ BABCI I DZIADKA W ZŁOTNIKU

W niedzielę w Złotniku odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka zorganizowana już po raz 19. przez Bibliotekę w Złotniku, a  w tym roku z pomocą nowej Sołtys wsi.
Dzień Babci i Dziadka jest szczególnym wydarzeniem w życiu kulturalnym miejscowości, ponieważ gromadzi w jednym miejscu kilka pokoleń. Tego dnia aż 125 artystów wystąpiło na scenie, by poprzez występy podziękować babciom i dziadkom za ich miłość i troskę. Sala była zapełniona po brzegi, a przybyli goście z uśmiechem odbierali wszystkie przepiękne występy. Wystąpili: Dzieci z Zespołu Górali Czadeckich „Dolina Nowego Sołońca” ze Złotnika,  Duet „Mały i duży” z Zespołu Szkół Specjalnych im. M. Grzegorzewskiej w Żarach, Dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Złotniku, teatr dorosłych „Tak czy Siak” z biblioteki w Złotniku, teatr dziecięcy „XDeLol” z biblioteki w Złotniku, formacja taneczna „Fit-Babeczki” ze Złotnika, zespół śpiewaczy „Chabry” ze Złotnika, Zespół „Oremus” ze Złotnika, Zespół „Pokolenie” ze Złotnika,  Zespół Górali Czadeckich (dorośli) „Dolina Nowego Sołońca” ze Złotnika. Prezenty dla babć i dziadków ufundowało Sołectwo w Złotniku, prezenty dla „Najstarszej Babci”, „Najstarszego Dziadka”, „Najmłodszej Babci”, „Najmłodszego Dziadka” ufundował radny wsi Złotnik , Kazimierz Ostrowski.