Noc Andersena w Sieniawie Żarskiej

Nazwa imprezy przypomina o święcie książki dziecięcej, które obchodzone jest na całym świecie 2 kwietnia, dla upamiętnienia urodzin baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Pomysł akcji narodził się w Czechach. Celem spotkań jest wspieranie czytelnictwa dziecięcego, propagowanie idei głośnego czytania.
W tym roku w bibliotece w Sieniawie Żarskiej impreza odbyła się 1 kwietnia, już po raz trzeci. Tradycją jest rozpoczęcie spotkania od czytania baśni Andersena, ale potem czytane są również inne baśnie. W programie tegorocznej Nocy były również zabawy wyrazowe, zagadki, kalambury, głuchy telefon. Po poczęstunku, gdy brzuchy były napełnione wybraliśmy się na nocny spacer… Wszyscy czekali na tę część spotkania, bo kto nie lubi nocnych spacerów? Spacer Andersena nie mógł być zwykłym spacerem… Okazało się, że na placu zabaw został ukryty skarb. Szukaliśmy, szukaliśmy, aż został odnaleziony! Co to była za noc!
PODZIĘKOWANIA:
Dziękujemy serdecznie rodzicom za wszelką pomoc… Pani Basi, Panu Łukaszowi, Pani Ali – za piękne odczytanie baśni, Sieniawskiemu Ośrodkowi Kultury za wypożyczenie strojów, Panu Mariuszowi za udostępnienie kolorowych świateł oraz Sołtysowi wsi Krzysztofowi Stefanowicz.
Wielkie podziękowania dla wszystkich dzieci, które czytały🙂 oraz całej reszcie za swoją obecność na imprezie! Pan Andersen byłby z Was dumny! 🙂
(PB)

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *