SKĄD SIĘ WZIĄŁ PAN ANDERSEN W DROŻKOWIE I CO Z TEGO WYNIKŁO

Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki, biblioteka zorganizowała Noc Andersena.
Spotkanie rozpoczęliśmy zabawą integracyjną „Zostań królem.” Nie mogło, oczywiście zabraknąć bajek Andersena. Zaprzyjaźniona Czytelniczka przyjęła na siebie rolę zagrania wielkiego bajkopisarza i przebrana za tegoż, przeczytała „Królową Śniegu.” Po lekturze, wywiązała się rozmowa o bohaterach książki. Po gorącej dyskusji przyszedł czas na słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców oraz babcie uczestników. Kolejne zabawy jeszcze bardziej „podkręciły” bajkową atmosferę. Uczestnicy z zapałem pomalowali zamek dla Andersena, z zaangażowaniem rywalizowali w kalamburach, z zaciekawieniem odkrywali zawartość tajemniczego kuferka.
Sympatycznym podsumowaniem spotkania było stworzenie sieci przyjaźni. Z pewnością, chociaż była to pierwsza taka impreza, to z pewnością, nie ostatnia! Biblioteka w Drożkowie pozdrawia słowami Pana Andersena: „Wszystko na co patrzysz może stać się bajką, ze wszystkiego czego dotkniesz możesz wydobyć historię.”